Webit превърна София в дигитална столица

Над 3000 човека от 100 държави дойдоха за тазгодишното издание на форума

BusinessGlobal
BusinessGlobal / 23 October 2024 18:11 >
Webit превърна София в дигитална столицаWebit превърна София в дигитална столицаWebit превърна София в дигитална столицаWebit превърна София в дигитална столицаWebit превърна София в дигитална столицаWebit превърна София в дигитална столица
Webit превърна София в дигитална столица
Източник: Тони Тончев
Кристина Лукреция Корнер, посланик на Cointelegraph
Вярвам, че Webit допринесе за това през последните години за София да се говори като за дигитална столица. Това заяви д-р Пламен Русев, основател и изпълнителен председател на Webit.Foundation по време на откриването на тазгодишното 17-о поред издание на технологичния фестивал Webit, който се провежда в София. За участие в събитието са се регистрирали над 3000 човека от 100 държави.

В сегашните времена ще успеят държавите, които прегърнат изкуствения интелект и автоматизацията, надявам се България да бъде сред тях, каза д-р Русев. На фона на конфликтите и неуредиците навсякъде, България в момента е едно от най-добрите места в света, където блестящите умове могат да се развиват и да процъфтяват, посочи той.

Д-р Русев обърна внимание, че за първи път в историята на човечеството автоматизацията става интелигентна и наближава времето, когато изкуственият интелект ще започне сам да взима решения. Затова и трябва да бъдат решени много морални въпроси, свързани с използването му.

Кметът на София Васл Терзиев смята, че София трябва да се позиционира като място, от което може да се промени светът.

Матю Принс, изпълнителен директор и съосновател на компанията Cloudflare, през чиято инфраструктура минава над 20% от глобалния интернет трафик съобщи, че кибератаките непрекъснато нарастват, като през миналата седмица компанията е успяла да отблъсне най-голямата до сега атака срещу един от клиентите ѝ.

Според Принс ръстът на кибератаките кореспондира с увеличаването на глобалното напрежение и военните конфликти. Проблемите във физическия свят стават още по-големи в дигиталния, казва той.

В епохата на изкуствения интелект създателите на дигитално съдържание трябва да намерят успешния бизнес модел, казва шефът на Cloudflare. Матю Принс обяснява, че ако в началото хората търсеха информация в Google, получаваха линк към източника на информация и го следваха, в момента едно търсене в ChatGPT изважда наготово цялата информация директно с посочване на източника. И ако големите компании могат да преговарят условия за използването на информацията им, по-малките и независими източници не могат да направят това, казва Принс.
Exit

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ