Маслото в Европейския съюз поскъпва шоково

BusinessGlobal
BusinessGlobal / 17 October 2017 12:26 >

Шоково поскъпване на маслото в Евросъюза за последните няколко месеца. Според експертите цената е увеличена заради недостиг на мляко, а оттам и в производството на масло, информира bTV.

Преди няколко месеца пакетчето масло бе под 2 лева, сега е много над. Всеки сам си преценява дали да си купи масло за 3 или за 6 лв.

Млякото в Европа не достига, а за един килограм масло трябват 30 литра мляко. Затова в Европа то поскъпва. Поскъпна и у нас, защото две трети от маслото, което купуваме е внос.

Трийсет литра мляко по 70 стотинки литъра са 21 лева. Затова килограм масло вече е над 20 лева.

Exit

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ