НИМХ излиза от БАН

Все още се обсъжда начинът, по който това ще стане

BusinessGlobal
BusinessGlobal / 29 August 2018 13:30 >
НИМХ излиза от БАН
Източник: БТА
Министърът на образованието Красимир Вълчев и председателят на БАН, акад. Юлиан Ревалски
Изваждат НИМХ от структурата на БАН. Около този вариант са се ориентирали метеоролозите, ръководство на академията и властта.

Това не трябва да става механично, обяви на бирифинг в МС просветния министър Красимир Вълчев, предаде news.bg.

По-рано днес с освирквания с вувузели десетки служители на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) излязоха на пореден протест пред сградата на Българската академия на науките (БАН) в София.

Синоптиците настояват институцията да се извади от състава на БАН и да мине под ръководството на Министерството на образованието и науката(МОН) като самостоятелна научна организация.

Те негодуват и срещу липсата на достатъчно финансиране на институцията и недостига на достатъчно висококвалифицирани кадри.

Все още темата ще се обсъжда, а на 10 септември ще бъде дискутирана Общото събрание на БАН.
Exit

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ