Заплатите в бюджетния сектор може да се увеличат с 10 на сто от 2019-а

Според премиера това би повлякло заплащането и в другите сектори

BusinessGlobal
BusinessGlobal / 11 September 2018 13:20 >
Заплатите в бюджетния сектор може да се увеличат с 10 на сто от 2019-а
Източник: БТА
С финансовия министър работихме доста и мисля, че от 1 януари можем да вдигнем заплатите в целия бюджетен сектор с 10 процента, каза днес във Варна премиерът Бойко Борисов, който се срещна със състезателите от волейболния национален отбор и треньорския му щаб.

Той допълни, че това увеличение ще повлече и всички останали сектори. Според Борисов, когато се работи на парче за полицаи, военни, съдебна охрана, учители, остават някои сектори, които все едно не са важни.

В отговор на въпрос дали има недоволство в партията за сменените министри премиерът посочи, че най-мъчно му е на него. "Аз съм ги отгледал от деца в партията - и Ивайло Московски, и Николай Нанков. Прекрасни отношения, но такава е ситуацията, ние не сме БСП", каза премиерът.

Премиерът каза още, че много се радва на успехите на националния отбор по футбол срещу Словения и Норвегия и допълни, че ако продължат така и се класират, може догодина да се направи нов, кокетен стадион. Според него могат да бъдат отделени стотина милиона лева за това.
Exit

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ