Работещите в болниците във Враца и Ловеч получиха заплатите си

Те са получили всички дължими суми, твърдят от здравното министерство

BusinessGlobal
BusinessGlobal / 30 May 2018 19:26 >
Работещите в болниците във Враца и Ловеч получиха заплатите си
Министерството на здравеопазването преведе дължимите средства за заплати на персонала в болниците МБАЛ "Проф. д-р Параскев Стоянов", Ловеч и МБАЛ „Христо Ботев", Враца, съобщиха оттам.

Служителите в областната болница в Ловеч получават заплатите си за месеците февруари, март и април 2018 г. Работещите в МБАЛ Враца получават възнагражденията си за месеците март и април т.г.

По този начин здравното министерство изпълни Решението на Министерския съвет от 23 май 2018 г. болницата в Ловеч да получи 1 022 985 лв., а тази във Враца - 1 200 128 лв. Средствата се предоставят от МЗ като безлихвена възмездна финансова помощ за разходи за персонал.

Към днешна дата вече е преодоляно забавянето при изплащането на възнагражденията на работещите в двете болници.
Exit

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ