В Париж продадоха най-скъпата кола на търг някога

BusinessGlobal
BusinessGlobal / 06 February 2016 03:03 >
В Париж продадоха най-скъпата кола на търг някога

Състезателно „Ферари” от 1957г. се превърна в най-скъпата кола продавана на търг. Компанията „Арткуриъл Моторкарс” (Artcurial Motorcars), организираща специални аукциони за колекционерски автомобили обяви, че италианската машина, състезавала се на Льо Ман и други известни надпревари, е достигнала цена от 32,075 милиона евро на наддаване във Франция.

Конкретната кола е „Ферари S Scaglietti” от 1957 година. Състезателната кариера на емблематично червения автомобил включва временен рекорд за най-бърза обиколка на Льо Ман от същата година, както и спечелено Гран При на Куба, година преди социалистическата революция на Острова на свободата. Колата е поддържана в оригиналните си вид и възможности от известния колекционер Пиер Бардино.

снимка / http://blogs-images.forbes.com/

От американския телевизионен канал „Си Ен Би Си” все пак правят уточнението, че титлата за най-скъп търгов автомобил може да се оспори.

През 2014 г. друга аукционна къща, „Бонъм”, продава „Ферари 250 GTO Berlinetta” от 1962г. за 38,1 милиона долара. По онова време това се равнява на 28,5 милиона евро, но оттогава насам американската валута поскъпна спрямо европейската.

„В момента има две най-скъпи търгови автомобила – и двата са „Ферари””, пишат от американската телевизия в специализираната си рубрика.

Exit

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ