
Компаниите Епъл и Самсунг смятат да пуснат смартфони с електронни SIM карти (Е-SIM), предава „Файненшъл таймс”. Електронната SIM карта ще бъде вградена в устройството. Потребителят ще може да се включва към всеки оператор без да сменя картата.
По данни на изданието производителите се намират във финален стадий от обсъждането на проекта. Първите вградени електронни SIM карти се очаква да се появят в смартфоните през 2016 г.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.