Дигитална амнезия намалява паметта ни

BusinessGlobal
BusinessGlobal / 05 July 2015 07:37 >
Дигитална амнезия намалява паметта ни

Хората вече помнят все по-трудно заради "дигитална амнезия", предизивкана от прекаленото разчитане на смартфони и интернет , съобщи в. "Дейли телеграф".

Повече от половината анкетирани не знаят наизуст телефона на партньора си. Половината от младежите на възраст от 16 до 24 години държат цялата необходима им информация в смартфона. Д-р Катрин Милс от Лондонския университетски колеж сравни достъпа до интернет с наличието на електричество и течаща вода за предишните поколения.

"Самото забравяне не е лошо. Ние сме много адаптивни и не помним всичко, защото така е по-добре за нас - каза д-р Милс. - Забравянето обаче става нежелано, когато така губим информация, която трябва да знаем".

По-лошото запомняне се дължи и на прекаленото доверие в електронните устройства. Изследване на "Майкрософт" тази година установи, че хората вече могат да се съсредоточават само осем секунди в сравнение с 12-те секунди, характерни за 2000 г., когато започна революцията с мобилните телефони.

Exit

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ