30 процента от мъжете имитират своите оргазми

BusinessGlobal
BusinessGlobal / 15 July 2014 10:38 >
30 процента от мъжете имитират своите оргазми

Отдавна се знае, че жените вкарват театрото в своя сексуален живот – „главоболие“, когато не са в настроение и фалшиви оргазми, поради куп причини. Но всички грешат, като смятат, че мъжете са доста по-непринудени, когато става въпрос за секс.

Това се оказва грешно твърдение, особено ако трябва да се вярва на скорошното проучване направено от Time Out, което показа, че над 30% от мъжете в Ню Йорк имитират оргазъм по време на полов акт.

Друго проучване на Университета в Канзас (както и много други) потвърди тези 30%.  Според него повечето мъже имитират оргазъм поради една и съща причина: оргазмът на партньорът е предстоял и те са били под напрежение, затова при тях не се е получило.

Логически погледнато, според бързо разглеждане на редица здравни публикации за мъже, да се изимитира оргазъм е много лесно ако мъжът носи презерватив, и е доста трудно без наличието на такъв, но и по двата начина се оказва, че е често явление.

Миналата година, д-р Ейбрахам Моргенталер, професор по урология от Харвард , дори публикува книга по въпроса, озаглавена „Защо мъжете го имитират: Съвсем неочакваната истина за мъжете и секса“, в която той надълго и нашироко описва сексуалните проблеми при мъжете.

Моргенталер твърди, че някои мъже може да се чувстват принудени да се справят добре в леглото дори когато не са в настроение, за да могат да не „губят позицията си“.

„Ако за една жена е нормално да откаже да прави любов заради умора или главоболие (което е толкова често, че чак е станало тема за вицове), това е невъзможно за един мъж“, казва той.

„Общото възприятие е, че мъжете са винаги готови за секс, което те кара да се чувстваш под напрежение да постигаш резултати в леглото, дори когато не си във форма или просто не желаеш“, твърди д-р Моргенталер.

Друга теория на доктора е, че част от мъжете имитират оргазъм, само защото искат да бъдат мили.

„Голямата изненада за мен когато започнах да правя това преди 25 години беше, че когато мъж има връзка, него го е грижа повече за партньора му, отколкото за самия него. В тяхното съзнание да изимитираш оргазъм всъщност е проява на доброта. По този начин те карат другия да разбере, че са свършили добра работа“, казва той.

Въпросът защо и мъжете, и жените имитират оргазъм отдавна е тема на дискусии сред учените, но явно основните мотиви и на двата пола са еднакви.

Проучване публикувано в „Архиви на сексуалното поведение“ през март разказа, как запитаните 481 сексуално активни американки-колежанки са дали един и същи отговор на въпроса „защо имитирате оргазъм?“ – за да не наранят чувствата на партньора си (точно както са отговорили и мъжете).

Добре ли е да залъжем противоположния пол, когато става въпрос за „сублимния момент“? Повечето сексуални терапевти се съгласяват, че няма нищо лошо в това от време на време „невинно“ да изимитирате това чувство, но ако го правите често, може върху вас да се стоварят доста по-сериозни проблеми.

Exit

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ