AI Future Lab изследва бъдещето на изкуствения интелект
Съвместна инициатива на „Интегрити Ентерпрайз“ и Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, която ще подготвя анализи и прогнози за развитието на изкуствения интелект
Стартира проект АI Future Lab, инициатива на „Интегрити Ентерпрайз“, съвместно със Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, който ще подготвя анализи и прогнози за развитието на изкуствения интелект. Сформира се работна група, която ще се фокусира върху Идентифициране на предстоящи AI иновации; Ролята на изкуствения интелект като двигател за бизнес растеж; Секторите с най-бързо навлизане на ИИ технологии.
Работната група ще разработи методология за теренни изследвания в България и страни в Европа, и ще подготви финален анализ с изводи за бъдещето на изкуствения интелект в следващите 3–5 години. Резултатите ще бъдат представени пред бизнеса, институциите и инвеститорската екосистема. Целта е да се подпомогне стратегическото вземане на решения в областта на изкуствения интелект.
Участници в работната група са експерти от бизнеса, академичните среди и международни организации. Сред тях са Методи Георгиев (Integrity Enterprise), Йордан Гинев (Digitall/AIBEST), Момчил Василев (Endeavor), Рене Макосо (Seequalis), Армин Камел – юрист и учен, Николай Нетов и Ангел Марчев от СУ „Св. Климент Охридски“.
„Крайната ни цел е чрез академичен подход да бъдем максимално практични в резултатите и полезни за бизнеса, да подкрепим стратегическите инвестиционни и политически решения, гарантиращи, че както бизнесът, така и държавата насочват усилията си в правилната посока.“ Това казва Методи Георгиев, управител на „Интегрити Ентерпрайз“, двигател на инициативата. „Ще се фокусираме върху валидирането на целите и методологията, подпомагане на теренното изследване чрез достъп до респонденти, преглед на изводите от първоначалния анализ и интегриране на бизнес перспективите в окончателния доклад.“
„Ние сме дълбоко отдадени на насърчаването на сътрудничество между науката и бизнеса в рамките на ИИ пространството, разграждайки бариерите, за да създадем среда която има силата да стимулира значима промяна в глобален мащаб“, казва доц. Николай Тетов, зам. декан на Стопанския факултет на СУ „Св.Климент Охридски“. „Изкуственият интелект предефинира света, в който живеем, и Софийският университет се стреми да бъде в челните редици на тази трансформация. Научната ни и учебна работа има за цел не само да предостави на нашите студенти знания, умения и практически опит, които да разкрият пред тях силата на ИИ за бизнес трансформация, но и да гарантира, че те ще бъдат способни да ръководят тези процеси.“
Абонирай се!
Абонамент за списание BGlobal може да заявите:-във фирма &bd...