Италия стана европейски шампион след дузпи

BusinessGlobal
BusinessGlobal / 12 July 2021 01:00 >
Източник: Gulliver Photos/Getty Images
Италия е новият европейски шампион! Селекцията на Роберто Манчини победи Англия след изпълнение на дузпи, след като редовното време завърши при резултат 1:1, а в продълженията двата тима не успяха да намерят пътя към гола. При дузпите италианците бяха точни три пъти, а англичаните два.

Люк Шоу даде аванс на "трите лъва" още във втората минута. Леонардо Бонучи обаче върна италианците в мача с попадение в 67-ата минута.

Големият герой за Италия стана стражът Джанлуиджи Донарума.

За да изпълни първата дузпа застана Доменико Берарди, който прати Пикфорд в обратния ъгъл. Първият изпълнител за Англия бе Хари Кейн - Донарума хвана ъгъла, но не успя да спаси. Следващият изпълнител за "скуадра адзура" бе Андреа Белоти, който бе спрян от Пикфорд. Хари Магуайър  пък вкара страхотна дузпа, за да даде преднина на Англия.

Леонардо Бонучи бе безкомпромисен при изпълнението си. Маркъс Рашфорд пък прати топката в страничния стълб. Бернардески прати топката в центъра на вратата. Джейдън Санчо, който влезе в последните минути на двубоя също като Рашфорд, бе спрян от Донарума. Жоржиньо трябваше да изпълни решаващата дузпа за Италия, но Пикфорд успя да избие. Младият талант на Букайо Сака бе спрян от Донарума и титлата замина за Рим.