Тестват насочено в Паничерево и два софийски квартала

Източник: БТА
"Факултета" ще бъде един от кварталите, където ще бъде проведено прицелено изследване.
В поставеното под карантина старозагорско село Паничерево и в два софийски квартала започват прицелени изследвания за коронавирус, съобщи тази сутрин началникът на Националният оперативен щаб ген. Венцислав Мутафчийски. В селото, където се бе избягал пациент от болницата в Стара Загора, ще бъде тествано цялото население, което е 2000 души, като тестовете са осигурени. В София ще бъдат изследвани 200 души за два дни в двата ромски квартала "Филиповци" и "Факултета", защото там има открити повече заболели.
Според Мутафчийски няма да се наложи промяна на режима за пътуване в дните около Великден, а настоящите ограничения ще са достатъчни, стига да се спазват. Шефът на щаба окачестви българския режим, като либерален, защото „нещо, което в Западна Европа се разрешава от края на април, тук не е забранявано“.
По данни на щаба, за последното денонощие у нас са установени 40 нови случая на коронавирусна инфекция, като от вчера увеличението е с 5,8 процента, а 14 от новоустановените пациенти са хоспитализирани. Така общият брой на доказаните случаи на Covid-19 у нас достига 735, като активните са 585. Починали досега са 36 души.
Абонирай се!
Абонамент за списание BGlobal може да заявите:-във фирма &bd...