Американската икономика официално е в рецесия
Това е заключението от анализ на Bank of America

Източник: Gulliver Photos/Getty Images
Bank of America каза на инвеститорите в четвъртък, че икономиката на Съединените щати вече е изпаднала в рецесия на фона на глобалната пандемия Covid-19, предаде CNBC.
"Официално декларираме, че американската икономика е изпаднала в рецесия, присъединявайки се към останалия свят и това е едно дълбоко спускане надолу", написа икономистът на BofA Мишел Майер.
"Работните места ще бъдат загубени, благосъстоянието ще бъде унищожено и доверието ще бъде подтиснато", продължи тя.
Според банката американската икономика ще се срине през второто тримесечие, когато се очакват спад на БВП от цели 12%. Освен това Bank of America отбелязва, че безработицата ще се удвоява с по 1 милион загубени работни места през всеки месец на второто тримесечие.
"Спасението ще дойде, ако има целенасочен и агресивен политически отговор, който да компенсира загубата на икономическа активност и да осигури стабилна финансова система", заключи Майер.
Абонирай се!
Абонамент за списание BGlobal може да заявите:-във фирма &bd...